Historie značky FOX. Jak to všechno začalo?

Historie značky FOX

Pokud jste vášnivým fanouškem motokrosu, určitě znáte značku FOX. Svým příznivcům nabízí vše od helmy, přes chrániče až po boty. A to na špičkové úrovni. Víte ale, kde vznikla a kdo za jejím vznikem stojí? Pojďte s námi nahlédnout do její historie.

fox-clothes

Jak to všechno začalo

Píše se rok 1974. Motokrosový nadšenec Geof Fox zakládá zatím malou společnost s názvem Fox racing Shox se sídlem v kalifornském Morgan Hill. Firma přichází s ruční výrobou velmi výkonných součástí motoru a také s novým a neotřelým způsobem zavěšení kol motorek. Zakládá i vlastní závodní tým – Moto-X Fox. S tím přichází potřeba vlastní týmové kombinézy. Volí kombinaci žluté, oranžové a červené barvy. Foxovy kombinézy se okamžitě těší velkému zájmu a oblibě. Mezi továrními japonskými značkami jasně vynikají. Spouští se lavina zájemců i o další produkty Fox.

Mezitím se Foxův závodní tým těší úspěchům i na závodních okruzích. V osmdesátých letech minulého století září pod jeho záštitou hvězdy jako Brad Lackey či Mike Barnett. Stávají se mistry světa. V průběhu dalších dvou dekád vyhrávají ale i další týmoví jezdci na čtyřicet národních mistrovství. Po vstupu do nového tisíciletí, tedy po roku 2000, vstupují na výsluní jezdci James Stewart a Ricky Carmichael.

Příběh názvu značky FOX

Jak jsme již zmínili, na počátku stál název Fox racing Shox. Roku 1977. Následoval Fox Factory, inc., poté Fox head, inc. Dnes tuto společnost známe pod názvem Fox racing. Roku 2014 firmu koupila společnost Altamont Capital Partners. Název Fox ale přetrvává dodnes a vedením společnosti Fox jsou dodnes synové Geofa Foxe – Greg a Peter Foxovi.

Expanze značky FOX do světa

Dnes je společnost FOX známá po celém světě. Pronikla již do více než 50 zemí. Roku 2006 dokonce rozšířila své portfolio o vybavení i pro další sportovní odvětví. Tím se samozřejmě rozšiřuje i pole potenciálních zákazníků. Na své si přijdou příznivci BMX, wakeboardingu, ale i surfaři. Mezi jejich produkty patří i doplňky pro olympijské Cross Country.

V MTB se FOX zaměřuje především na gravity disciplíny - jejich výhradní podporu mají sjezdaři. Těm pravidelně patří první místa na světových šampionátech.

Fox jen pro sportovce?

Pokud nejste surfař nebo závodník MTB, ani tak nezoufejte. FOX v dnešní době myslí i na vás. A je jedno, zda jste muž či žena. Nabízí kousky i pro každodenní nošení či běžnější sportovní aktivity. V létě tak můžete obléci s liščím logem šortky či plavky. V chladnějších obdobích roku se určitě na zahřátí bude hodit mikina či čepice.

Hlavní myšlenka

Proč je vlastně značka Fox racing tak oblíbená? Zcela jistě za tím nestojí jen originální logo liščí hlavy. Již od samého vzniku si firma zakládá na kvalitě prodávaných výrobků. Sklízí úspěchy díky tvrdé práci všech svých zaměstnanců. Klade se vysoké cíle a „neusíná na vavřínech“. Neustále přichází s inovativními nápady na zlepšení vlastních produktů.

Spolupracuje se špičkovými designéry, zakládá si na kvalitě použitých materiálů a technologií. A nebojí se zeptat na názor koncových zákazníků – tedy sportovců. Spojuje potřebu maximální ochrany s maximálním pohodlím.

I zde tedy platí – spojení cesty za vlastními sny s tvrdou dřinou se zkrátka vždy vyplatí. A který kousek od značky FOX z naší nabídky vyberete?

Zobrazit produkty